סוגי גדרות

 

גדרות מסוגים שונים נועדו לתכליות שונות. סוגי גדרות שונים נועדו עבור בתים פרטיים, עבור בתים משותפים, עבור עסקים, למתחמים ציבוריים ועוד. בשורות הבאות נבחן כמה היבטים של גדרות, שיעזרו לכל מי שמתלבט, לבחור בצורה נכונה יותר עבורו ולצרכיו.

גבוהה או נמוכה

היבט ראשון בהקשר של סוגי גדרות שכדאי לקחת בחשבון הוא גובה הגדר. ידוע היטב שיצרני ומתקיני גדרות ושערים לבית ולעסק מציגים אלמנטים שונים, בגבהים שונים. בעוד שישנם אנשים שמעדיפים להגן על ביתם באמצעות גדר נמוכה, אחרים יעדיפו לעשות זאת באמצעות סגנון גבוה יותר. יש לציין שיש כמובן גם גבהי ביניים וכדאי מאוד לבחון מספר אפשרויות, אלה לצד אלה, לפני שמחליטים.

פשוטה או דקורטיבית

מעבר לשאלת הגובה של סוגי גדרות שונים ישנה שאלה חשובה לא פחות – האם לבחור בדגם פשוט או להעדיף דגם דקורטיבי. ישנם כאלה הסבורים בהכרח שדגם שנחשב למעוצב מאוד יהיה יקר הרבה יותר לעומת דגם פשוט יחסית. הגם שיתכן שישנם הבדלי מחיר, לא תמיד הם דרסטיים כל כך.

אנו סבורים שכדאי, במיוחד כאשר רוכשים דגם היקפי לבית הפרטי, לבחון שיקולים של התאמה עיצובית לאלמנטים אדריכליים וסביבתיים. כדאי לזכור שגדרות הן חלק חשוב מהבית עצמו והן משפיעות על ההרגשה של כל מי שנמצא בבית. עוד נציין שגם דגמים שנראים בעלי עיצוב פשוט יכולים להתאים מאוד, בתנאי שאין התנגשות וויזואלית עם אופי הבניה, צבע הבית וכן הלאה.

 

Types of Fences

 

 

 

 

 

 

כל חומרי הגלם

היבט אחרון שבו נעסוק, שהוא בהחלט לא הפחות חשוב מכל היתר בתחום של סוגי גדרות הינו חומר הגלם. באופן לא מפתיע, ניתן למצוא אלה לצד אלה דגמים שונים, מעוצבים יותר או פחות, אשר עשויים מחומרי גלם מגוונים ביותר. בין חומרי הגלם השונים ניתן למצוא – בלוקים ואבן, עץ מלא וכזה שאיננו מלא, שילוב של זכוכית ומתכת וכמובן גם גדרות מאלומיניום.

הבחירה בחומר הגלם הנכון הינה תוצאה של שיקולים שונים כגון מחיר, צורה, עמידות, מתן תחושה של ביטחון, תחזוקה שוטפת ועוד. כדי להבהיר את הדברים נשווה בין גדרות של צמחיה לבין גדרות אלומיניום.

דגמים שמבוססים על צמחיה יכולים להיות יפים, אולם הם נדרשים לתחזוקה שוטפת ויקרה מאוד, ולא תמיד הם יכולים לעצור גורמים שונים באופן מוצלח. לעומת זאת, דגמי האלומיניום צורכים הרבה פחות משאבים וכסף לתחזוקה שוטפת והם מספקים תחושה של ביטחון הרבה יותר גבוהה בסביבת המגורים הביתית.

Add comment


+ 8 = 12