סוגי פרגולות

 

הפרגולות משמשות כפתרון הצללה כבר לא מעט שנים, אולם בעוד שבעבר אפשר היה למצוא מגוון מצומצם מאד של פרגולות, הרי שכיום האפשרויות הן רבות ומגוונות. ישנם לא מעט סוגים של פרגולות המוצעות כיום על ידי חברות המתמחות בכך, סוגים המשלבים חומרי גלם שונים וסגנונות עיצוביים רבים. מעוניינים להתקין פרגולה בחצר או בגינה שלכם ותוהים אילו סוגי פרגולות יש? כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא:

  1. חומרי הגלם שמהם הן עשויות – מי שתוהה אילו סוגי פרגולות קיימים בשוק, יגלה שהאפשרויות הן רבות מאד, ובמיוחד בהשוואה לעבר. אחד הפרמטריים המרכזיים המבדילים בין סוגי פרגולות הוא חומר הגלם שממנו עשויה הפרגולה. אפשר למצוא בשוק כיום פרגולות העשויות מעץ, פרגולות מברזל, פרגולות מאלומיניום, פרגולות מפלסטיק וגם פרגולות המשלבות כמה חומרי גלם שונים. פרגולות מעץ הן פרגולות מקסימות, פרגולות שיוצרות מראה כפרי מיוחד מאד. פרגולות מאלומיניום וגם מברזל נחשבות לפרגולות עמידות במיוחד, פרגולות חזקות שמצליחות להתמודד עם תנאי מזג אוויר קיצוניים מאד ולכן יכולות להתאים למקומות בהם ישנן רוחות חזקות, למשל.
  2. אופן העיצוב של הפרגולה – כשבוחנים כמה סוגי פרגולות שונים ניתן לראות גם שאופן העיצוב הוא פרמטר נוסף המבדיל בין פרגולה אחת לשנייה. ישנם שני סוגי פרגולות עיקריים: פרגולות תלויות ופרגולות עם עמודים. פרגולות תלויות, וכפי שניתן להסיק משמן, הן פרגולות שמוצמדות לקיר, תלויות באוויר וללא עמודים. מסיבה זו הן יכולות להתאים בעיקר לשטחים קטנים מאד בהם חשוב לנצל באופן מקסימאלי כל מטר ומטר. פרגולות עם עמודים הן פרגולות הנשענות על עמודים, עמודים שמשמשים כפתרון תומך.
  3. אופן תפעולן – פרמטר נוסף אליו יש להתייחס כשבודקים אילו סוגים של פרגולות יש, הוא אופן תפעול הפרגולה. ישנן פרגולות שניתן לפתוח ולסגור באופן ידני וישנן פרגולות חשמליות ולתפעל אותן בלחיצת כפתור אחד. פרגולות אלו נחשבות למתקדמות מאד, פרגולות ברמה גבוהה שהופכות את השימוש בהן לפשוט וקל הרבה יותר.

לסיכום

ניתן לראות שישנם סוגים רבים מאד של פרגולות. לפני שבוחרים את הסוג הרצוי חשוב להגדיר את הצורך ואת התקציב ועוד יותר חשוב לבחון כמה אפשרויות שונות יחד עם המומחים בתחום. בחינת האפשרויות בעזרתו של צוות מקצועי ומיומן, צוות מנוסה שמכיר את התחום היטב, תוכל לעזור לכם לאתר את הפרגולה המתאימה, זו שמשתלבת נכון במרחב כולו וגם יוצרת את המראה המבוקש.

Add comment


5 + 3 =