פרגולות תלויות

 

בשנים האחרונות, עלה הביקוש לפרגולות בבתים בישראל בצורה ניכרת, ולו מכיוון שהן מציעות מגוון רחב של יתרונות לאלה הבוחרים להתקין אותם. חשוב להדגיש כי גם כאשר מחליטים על התקנת פרגולה, נדרש לקבל החלטה נוספת, משמעותית לא פחות: סוג הפרגולה שייבחר. בחירה נפוצה במיוחד היא פרגולות תלויות, אשר המאפיינים והיתרונות שלהן יובאו במאמר.

קווים לדמותן של הפרגולות התלויות

ברמת ההגדרה המאד בסיסית, וכפי שניתן בוודאי להסיק משמן, פרגולות תלויות הן כאלה התלויות באוויר, כך שאינן נתמכות על ידי קורות. פרגולה מהסוג הזה מעוגנת לקיר הבית, החצר או המרפסת, כאשר לרוב הפתרון הנבחר הוא הברגת דופנה של המסגרת לקיר, וחיזוקו של העיגון באמצעות כבלים העשויים מברזל או מחומרים חזקים אחרים.

חשוב לתת את הדעת על כך שבניגוד לסוגים אחרים של פרגולות, אלה התלויות באוויר מספקות אמנם הצללה, אך זו נחשבת לחלקית ביחס לפרגולות העומדות. מנגד, היתרון המשמעותי של פרגולות תלויות נוגע לכך שהן נחשבות לאסתטיות הרבה יותר, וכמובן – אינן נתפסות כמגושמות כלל וכלל. פרגולה תלויה משפרת את מראה הבית בעשרות מונים ומהווה פריט עיצובי מהשורה הראשונה.זאת ועוד, פשוט הרבה יותר לשלב אותן עם רכיבים עיצוביים אחרים הסמוכים להן.

אז איך מתחילים?

גם כאשר מגדירים פרגולות כ"תלויות", אין הדבר אומר דבר וחצי דבר על חומר הגלם ממנו הן עשויות. המציאות מראה כי כמעט כל חומר גלם המשמש כיום להכנת פרגולות עשוי להיכנס לתמונה, כאשר הפתרונות הנפוצים ביותר הם עץ, אלומיניום, יריעות פי.וי.סי (PVC), יריעות בד וכיוצא בזה. כל אופציה כוללת בתוכה יתרונות משלה, אם כי אפשר לטעון בפה מלא כי את המענה הרחב ביותר יספקו פרגולות העשויות אלומיניום או סוגים אחרים של מתכת, ולו מכיוון שחומרים אלה יציעו את העמידות והחוזק להם מצפים בפרגולות מהסוג הזה.

גם אל צורת הפרגולה הספציפית ראוי להתייחס, כאשר היא אינה מובנית מאליה כלל וכלל. לא מעט חברות הפועלות בתחום מאפשרות, מעבר לדגמים המוכרים של הפרגולות, לתכנן פרגולות בעיצוב אישי ובהתאמה מלאה לצרכי הלקוחות.

סוגיה משמעותית אחרת נוגעת לחברה המבצעת את ההתקנה, כאשר ההתקנה חייבת להיעשות ללא דופי. תכנון לא מוקפד עלול להעמיד את הפרגולה בפני שורה ארוכה של סיכונים, חלקם בטיחותיים במלוא מובן המילה – כך, למשל, היא עלולה שלא להיות יציבה במקרה של רוח קיצונית.

Add comment


+ 5 = 13