שערים לחניה

 

חניה פרטית לבית משפרת את איכות החיים בו בעשרות מונים. זוהי הדרך היחידה להבטיח מקום חניה מאובטח וזמין בכל שעה של היום, מבלי שיש צורך לחפש אחר חניה ברחובות הסמוכים. אלא שכדי למנוע מצב בו כלי רכב אחרים נכנסים לחניה שאמורה להיות פרטית, נדרש להכניס לתמונה פריטים חיוניים במיוחד. וכאן בדיוק שערים לחניה נכנסים לתמונה.

אז למה צריך שערים לחניה?

התפקיד העיקרי של שערים לחניה, כאמור, הוא למנוע גישת אנשים (או ליתר דיוק – כלי רכב) שאינם רצויים לחניה של הבית, שאמורה להיות פרטית. רוב הבניינים כוללים כיום חניה לכל רכב, כך שהשער יוכל להבטיח כי החניה תהיה ריקה כל אימת שהרכב הייעודי לה לא נמצא בתוכה.

סוגיה משמעותית אחרת שראוי להכניס לתוך המשוואה היא זו של הבטיחות, שעה ששער משפר את הבטיחות בעשרות מונים. השער יאפשר למנוע מצבים של גניבת המכונית, ולו מכיוון שבהיעדר יכולת הפתיחה לא ניתן להוציא אותו משטח החניה, אפילו אם מצליחים לפרוץ לתוך הרכב הלכה למעשה. השערים, בהמשך לכך, משפרים את תחושת הביטחון של בני הבית, היבט שאין לזלזל בו כלל וכלל.

מגוון רחב של דגמים

הדור הנוכחי של השערים מבוסס על מנגנון פתיחה חשמלי, לרוב באמצעות שלט ייעודי, כאשר רק לבעלי הרכב או הבית יש את השלט המתאים. אלא שכאשר נכנסים לעובי הקורה, אפשר להבחין בהבדלים לא מבוטלים הקיימים בין שערים שונים, בעיקר בכל הנוגע לצורת הפתיחה שלהם.

אופן הפתיחה של שערים לחניה משתנה בהתאם לסוג הספציפי שלהם, כאשר ניתן להצביע על מספר אפשרויות נפוצות בהחלט. ראשית, יהיו אלה שערי הזזה, שאמנם נפתחים בצורה איטית יחסית, אך מספקים הגנה מלאה: לא ניתן לשבור אותם, למשל. סוג נפוץ נוסף הוא שערי זרוע, אשר נפתחים כלפי מעלה למשך מספר שניות. שערים אלה, מעצם המהות שלהם, נפתחים בצורה מהירה יותר, גם כן בלחיצת כפתור.

יש להדגיש שאין זה מובן מאליו כי שערים לחניה ייפתחו אך ורק באמצעות שלט. כיום, בעידן הטלפונים החכמים, ישנם שלטים הנפתחים גם באמצעותם, לאחר התקנת אפליקציה ייעודית. מוסדות ציבוריים יעדיפו לרוב שערים אשר נפתחים רק באמצעות עמדת בקרה, בה נמצא שומר המבצע את הפתיחה בלחיצת כפתור – לאחר זיהוי או רישום אלה המעוניינים להיכנס לחניה, כמובן.

Add comment


+ 6 = 14