שערי חניה חשמליים

 

אתם מכירים את זה. הרגע בו אתם חוזרים הביתה בסופו של יום, עייפים, ומצפים לחניה המהירה שתאפשר להשלים את משימה החזרה הביתה במהירות האפשרית. אין הרבה דברים מתסכלים יותר מאשר אי מציאת החניה, או חמור מכך: גילוי כי החניה הפרטית, לכאורה, נתפסה על ידי גורמים לא רצויים. החדשות הטובות הן שיש בנמצא פתרון יעיל במיוחד, אפילו מתבקש, והוא התקנת שערי חניה חשמליים.

על השערים החשמליים

שערי חניה חשמליים, ברמת ההגדרה שלהם, הם שערים האמורים להיפתח בצורה חשמלית, לרוב בלחיצת כפתור. המשמעות הישירה של כך היא שמרבית השערים החשמליים יגיעו עם שלט או שלטים ייעודיים, אשר נהוג להצמיד למפתחות הרכב, או לחילופין לשים במקום בטוח ברכב. חשוב להדגיש, עם זאת, שבעידן הטלפונים החכמים בו אנו חיים, ניתן בהחלט למצוא שערי חניה אשר נפתחים באמצעות אפליקציות שונות המותקנות בתוך הטלפונים, גם כן באופן פשוט במיוחד.

מעבר לצורת ההפעלה של שערי חניה חשמליים, ברור שגם האופן ה"פיזי" בו הם נפתחים או נסגרים חשוב בכל קנה מידה. שערי הזזה הנפתחים לצדדים אמנם יהיו לרוב איטיים יחסית, אך הם נחשבים למאסיביים וכמעט בלתי אפשריים לפריצה. מנגד, שערים הנפתחים כלפי מעלה, דוגמת שערי הזרוע, נוטים להיות מהירים פי כמה, אם כי פריצה שלהם נחשבת לפשוטה מעט יותר.

 

Electric parking rate

 

 

 

 

 

 

ההיבט הבטיחותי של השערים החשמליים

בעת בחירת שערי חניה חשמליים חייבים לוודא שהם עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של הבטיחות, מה שניתן ללמוד עליו כאשר הם מחזיקים בתווי התקן הנדרשים, דוגמת זה של מכון התקנים הישראלי. בעקבות מקרים עברו של פגיעות באנשים שהתרחשו עקב תפקוד לא תקין של שערים חשמליים, נוסחו מספר דרישות חובה: כך, למשל, על השער לכלול עינית שתביא לכך שהם ייעצרו או לא יסגרו כאשר נמצא אובייקט מסוים בשטח השער, להפעיל לחץ מוגבל בעת הפעילות או לחילופין הדרישה שמערכת החשמל העומדת בבסיס השער תהיה עמידה לחלוטין בפני מים.

יש להתבונן היטב על כל כללי הבטיחות שממלא השער החשמלי, ולוודא שהוא עומד בסטנדרטים הגבוהים ביותר שניתן לצפות להם. רבים ימליצו שלא לבחור בהכרח בהצעה הזולה ביותר שמוצאים, ומסיבות ברורות: לא פעם, היא מעידה על שער שאינו האיכותי ביותר שניתן לצפות לו. כמו כל דבר בחיים, המפתח לבחירה המושכלת נמצא, לא פעם, איפשהו באמצע.

Add comment


5 + = 7