שער אוטומטי

 

שערי כניסה נראים לנו כמו דבר מובן מאליו, אשר קיים כבר שנים רבות. מה שחשוב להדגיש הוא שבמרוצת השנים, החלה הטכנולוגיה להיכנס גם לתחום זה, כך שכיום ניתן למצוא לא מעט דגמים מתקדמים של שערים, הכוללים בתוכם שלל אפשרויות התאמה. שער אוטומטי נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק. לפניכם המאפיינים העיקריים שלו, כמו גם סקירה של יתרונותיו הרבים.

מה הופך שער לאוטומטי?

ישנם אנשים הסבורים כי שער אוטומטי הוא כזה המופעל בצורה אוטומטית, באמצעות חיישנים אלה או אחרים, כאשר אנשים מתקרבים אליו – ממש כמו דלתות הכניסה בקניונים או בחנויות, למשל. זה אפשרי, כמובן, אם כי המציאות מראה שמרבית האנשים אשר יבחרו שער אוטומטי לשימושם האישי יהיו מעוניינים בסוג מסוים של בקרה, או במילים אחרות: בכך שהשער לא ייפתח עבור כל אדם או רכב באשר הוא.

הדבר נותן את אותותיו על האופן שבו ניתן להפעיל או לפתוח את השערים הלכה למעשה. כל השערים האוטומטיים המוצעים כיום הם חשמליים, אך צורת ההפעלה משתנה בהתאם לדגם הספציפי הנבחר. לצד הפתרון הבסיסי של פתיחת השער באמצעות לחיצה על כפתור השלט, אפשר למצוא שערים המפשרים להכניס לתמונה את הטלפונים החכמים, דרכם ניתן לבצע את הפעולה – אפילו אם המפעילים לא נמצאים בסמוך לשער. דרך פתיחה אחרת היא באמצעות הקשת קוד אישי, הידוע רק לבני הבית. בדגמים אחרים, הפעלת השער תיעשה באמצעות כפתור הממוקם בכלי הרכב עצמו, או אפילו באמצעות פעולה מוגדרת מראש, דוגמת הבהוב אורות הרכב.

חשיבותה של התאמה

כפי שניתן להסיק מהכתוב מעלה, קיימים כיום אינספור דגמים של שערים אוטומטיים, כל אחד מהם מציע יתרונות משלו. לכן, ברור מדוע נדרש מצד אלה המתקינים את השער להשקיע מחשבה לא מבוטלת בבחירה שלו, עד למציאת הדגם האולטימטיבי עבורם. לצורך זה, יש לקחת בחשבון את מאפייני המבנה או הסביבה (למשל מבחינת גודל השטח העומד להתקנת השער), צרכי הדיירים, התקציב וכיוצא בזה.

באשר לחומר הגלם, חשוב מאד לבחור בחומרים עמידים וקשיחים, אשר לא רק יספקו הגנה מלאה – אלא גם יחזיקו מעמד שנים על גבי שנים, מבלי שיש לנקוט כמעט בפעולות תחזוקה. סוגים שונים של מתכות עונים לרוב על ההגדרה הזו. יש להתבונן על העיצוב של השער, שיכול בהחלט להיות מרשים במיוחד.

Add comment


5 + 3 =