שער חניה חשמלי

 

שערים לחניה נראים לנו כיום כמובנים מאליהם, ופריט חובה בכל בית או בניין אשר מציעים חניה פרטית עבור דייריו. מה שרבים לא נותנים עליו את הדעת, לפחות עד הרגע בו נדרש מהם להתקין את השער הלכה למעשה, הוא שישנם סוגים שונים של שערים לחניה, כל אחד מהם עם מאפיינים ויתרונות שלו. שער חניה חשמלי נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק – הנה כל מה שחשוב לדעת עליו.

שער חניה חשמלי ויתרונותיו

כצעד ראשון, יש לבחון מדוע בכלל צריך שערים לחניה בכלל, או שער חניה חשמלי בפרט. התשובה הפשוטה היא שעקב לא מעט סיבות. במובן הכללי יותר, שערים לחניה יספקו את ההגנה לה בוודאי מצפים – הרי לא ניתן לגנוב רכב אשר נמצא בתוך מקום הסגור בשער שכזה – וכן יבטיחו כי זרים לא יחנו בחניית הבית או הבניין, שאמורה, כמובן, להיות פרטית.

שער חשמלי לחניה לוקח את כל אלה מספר צעדים קדימה, ומצרף לרשימת המעלות גם אמינות ונוחות תפעולית. את השער הזה ניתן לפתוח בלחיצת כפתור, או אפילו בצורה אוטומטית, מה שמקל מאד על אלה המבצעים את המלאכה. היבט חשוב נוסף הוא זה האסתטי, שעה שדגמים רבים כיום של שערי חניה חשמליים מעוצבים לעילא ולעילא, מה שמשפר עוד יותר את מראה הבית, או אפילו מעלה את ערכו.

יש לתת את הדעת על כך ששערים חשמליים לחניה נבדלים ביניהם בלא מעט פרמטרים. ראשית, יהיה זה אופן ההפעלה של השער, כאשר האפשרות הנפוצה ביותר היא שלט המוצמד למפתחות הרכב. צורת הפתיחה משתנה אף היא, כאשר ישנם שערי הזזה הנפתחים הצידה, שערי כנף העולים כלפי מעלה וכן הלאה.

הדרישות הבסיסיות משער חניה חשמלי

מן העבר השני של המשוואה, ראוי להתייחס לנקודה נוספת: שער חניה חשמלי, כאשר הוא לא עומד בכל התקנים ודרישות הבטיחות, כולל בתוכו אי אילו סכנות, חלקן אפילו חמורות במיוחד. בהמשך לכך, ועל רקע מקרים חמורים שהתרחשו בעבר הנוגעים לשערים החשמליים, החליט מכון התקנים הישראלי על מספר דרישות שהם פשוט חייבים למלא כדי שניתן יהיה לשווק אותם.

בין התקנים האלה, ניתן למנות הימצאות עין אלקטרונית בשערים (תביא לכך שהם ייעצרו כאשר יהיה מוצב עליהם מכשול), שערים המפעילים לחץ בכמות מוגבלות, שערים שעשויים מחומרים אשר עמידים בפני מים לחלוטין ועוד. טרם התקנת השער, לכן, יש לוודא שהוא אכן עומד בכל התקנים הנדרשים, כאשר גם בדיקת המוניטין של החברה המתקינה יכולה רק לסייע.

Add comment


2 + = 3