שער חשמלי לחניה

 

שער חשמלי לחנייה

חנייה פרטית מהווה פלוס משמעותי בכל בניין מגורים, ובמהלך השנים היא הפכה להיות גם דרישת חובה בקרב לא מעט רוכשי דירות. יחד עם זאת, על מנת שהחנייה הפרטית תוכל לבצע את עבודתה נאמנה ולאפשר להחנות רק למי שמורשה לכך, לא מספיק לרוב השילוט, וגם לא איומים בגרירת הרכב. תחת זאת, הפתרון היעיל ביותר הוא להכניס את הטכנולוגיה למשוואה, וזאת בדמותו של שער חשמלי לחנייה.

מהו שער חשמלי לחנייה?

שער חנייה חשמלי, כפי שניתן בוודאי להסיק משמו, הוא שער אשר נפתח בצורה חשמלית, ולעיתים גם אוטומטית. הביטוי המובהק של כך הוא שרק למורשי הגישה לחניה – לרוב בני הבית – יש את הכלים לפתוח את השער הלכה למעשה. האמצעי הנפוץ ביותר הוא שלט השער, אותו נהוג להצמיד למפתחות הרכב או הבית, או לחילופין למקם באזור בטוח ברכב (למשל, תא הכפפות). שערים אחרים ייפתחו רק לאחר הקשת קוד הכניסה האישי, הידוע מטבע הדברים רק לבני הבית. יש בנמצא כיום שערים מתקדמים יותר אותם ניתן להפעיל באמצעות הטלפונים החכמים, אפילו מרחוק, וזאת על ידי אפליקציות המתאימות להם.

כבר מעצם ההגדרה הזו, אפשר ללמוד על מספר מעלות בסיסיות המאפיינות שערים מהסוג הזה. ראשית, כמו סוגים אחרים של שערים, הם מבטיחים כי גורמים זרים לא יחנו בחניית הבית, כאשר לא ניתן שלא להתייחס גם להיבט הבטיחותי של השערים: כך, שערים לחנייה, בדגש על אלה החשמליים, מהווים אמצעי הרתעה מהשורה הראשונה בקרב פורצי וגנבי רכבים, מה שגם תורם לתחושת הביטחון של בעלי הרכב או הבית.

כך עושים זאת נכון

בחירת שער חשמלי לחנייה אינה דבר של מה בכך, וזאת על רקע האפשרויות הרבות שבוודאי ניצבות מול אלה המעוניינים לעשות זאת. מבחינת חומר הגלם, ברור שחשוב לבחור בחומרים עמידים וחזקים במיוחד, דוגמת אלומיניום או סוגים אחרים של מתכות. חומרים אלה עומדים היטב בכל תנאי הסביבה, וגם התחזוקה שלהם נחשבת לפשוטה באופן יחסי.

עיצוב השער הוא סוגיה משמעותית נוספת שצריכה להיכנס לתוך המשוואה, ולו מכיוון שברור ששער המעוצב היטב יכול לשפר את מראה הסביבה כולה. כיום ניתן למצוא שערים בכל העיצובים, הצורות והצבעים, כאשר ישנן חברות הפועלות בשדה המשחק ומאפשרות עיצוב אישי של שער החנייה, בהתאם לטעם האישי ולרצונות של בני הבית או דיירי הבניין.

Add comment


9 + = 15